CO JE TO PILATES CVIČENÍ?

I přesto, že Pilatova metoda je stará skoro 100 let, připadá mi, že se stává stále populárnější až v poslední době. Myslím, že její úspěch nespočívá jen v tom, že je to "moderní cvičení", ale v pozitivních zkušenostech klientů, kteří toto cvičení vyzkoušeli. Spousta z nich se zbavila bolesti krční, hrudní či bederní páteře, bolesti hlavy, naučili se správně dýchat a v neposlední řadě si zlepšili náladu a zvedli sebevědomí.

Cvičení Pilates je soubor cviků, které se zaměřují na posílení hlubokých zádových a břišních svalů. Při tomto cvičení vycházíme z centra síly - CORE - což je souhrnné označení pro hluboké svalstvo břicha a zad. Zpevnění těchto svalových skupin zajistí účinný a bezpečný pohyb končetin.

 

Aby Pilates cvičení mělo ten správný efekt, je důležité propojit mysl s tělem. Co je tedy důležité?

  • koncentrovat se na každý pohyb
  • mít pevné centrum
  • správně laterálně dýchat
  • každý pohyb provádět přesně, precizně a koordinovaně, aniž byste se fyzicky vyčerpali. Musíte si stále uvědomovat vlastní tělo. Postupně začnete hodnotit svůj vhled a mít ze sebe radost, budete se cítit lépe a sebevědoměji. Po zvládnutí těchto základů, začnete s těžšími cviky. Podle mně ale jen jednou týdně cvičit nestačí. Je důležité naučit se správnému dýchání a nastavení těla i během dne. Cestu ke zdravějšímu tělu i duchu Vám zajistí pravidelnost cvičení Pilates, protože trvalé změny přijdou teprve s časem.

Základním prvkem této metody je uvědomění si činnosti všech svalů při jakékoliv činnosti. Neznamená to jen zvládnout hodinu cvičení a míru obtížnosti jednotlivých cviků. Jde o koncentraci těla a duše při každé činnosti. Musíte si být stále vědomi, co a jak děláte. Kvalita cvičení je vždy důležitější než její kvantita, aby cvičení bylo opravdu účinné a splnilo své očekávání. 

Cvičení je vhodné pro každého, nezáleží na věku, pohlaví  ani zdatnosti, je zkrátka pro všechny, kdo chtějí zlepšit kondici a postavu

Základy PILATES

DÝCHÁNÍ

- pilates využívá hlubokého dýchání, nikdy se nezadržuje dech. V pilates hovoříme o tzv. laterálním dýchaní, kdy využíváme dýchání do dolních žeber. Tím udržujeme hrudník a především ramena volná a neaktivujeme svalstvo šíje, které trpí zkracováním. Kvalita dýchaní má velký význam na provádění jednotlivých cviků, které se vykonávají v harmonii s dýcháním.

KONCENTRACE

- soustředění mysli na právě prováděný pohyb má dobrý vliv na kontrolu činnosti svalů.

PLYNULOST

- jednotlivé cviky na sebe plynule navazují, bez zbytečných přechodů a náročných, nepohodlných pozic. energie plyne a tělo plynule prochází jednotlivými cviky.

PŘESNOST

- nikam nespěcháme, jedině tak provádíme cviky správně a přesně. Kvalita je více nežli kvantita. Jedině tak dosáhneme dobrých výsledků. Pozvolný start a důraz na preciznost. 

Nejúspěšnější díl cvičení s Ivkou na stream.cz

PODÍVEJTE SE, KDE SI S VÁMI RÁDA ZACVIČÍM

https://youtu.be/iBl-SmuGPbo

uživatelský obsah - vždy jako první článek!!!

--- sociální sítě ----

---odkaz na všechny novinky---

Partneři

Kde cvičím

Tělocvična:

SC Palmovka 
Heydukova 6
Praha 8 - Palmovka

duracelivka@seznam.cz

+420 732 747 036